Вироби з вишивкою високо цінуються за свою елегантну красу та довговічність. Вони можуть стати вашими сімейними реліквіями й зберігатися довгі роки. Щоб подовжити красу, радимо дотримуватися простих рекомендацій: після прання давайте виробу висохнути на повітрі природним чином і не віджимайте його. Утримайтесь від прання при температурі понад 30 °C і не використовуйте відбілювачі. Інших порад додержуйтесь залежно від тканини.
Льон
1. Прати лляний виріб рекомендуємо за температури 30 °C вручну або в пральній машині. Лише делікатний режим.
2. Використовуйте спеціальні гелі для прання, що пом’якшуватимуть виріб і подовжуватимуть строк служби матеріалу.
3. Щоб виріб не деформувався, вимикайте у пральній машині віджим або періть виріб руками.
4. Сушити скатертини, серветки чи плейсменти краще на горизонтальній поверхні. Заховайте виріб від прямих сонячних променів, ліпше сушити в тіні.
5. Прасувати лляні вироби варто зі зворотного боку. Робіть це незадовго після прання, коли виріб ще трохи вологий.
6. Використовуйте для прасування високу температуру, але обережно: для частини з вишивкою і оксамитом, навпаки, низьку.
7. Щоб виріб виглядав хрустким і новим, радимо використовувати спреї-крохмалі. Вони, поміж іншого, захищають тканини від плям і розводів.
Сатин
1. Для всіх виробів з сатину завжди рекомендоване машинне прання винятково на делікатному режимі. Температура 30 °C без віджиму.
2. Вироби з вишивкою вкрай не рекомендовано відбілювати. Втім, ви легко можете використати щадні засоби для виведення плям. Їх треба наносити точково саме на місця забруднень.
3. Сатин висихає дуже швидко, тому немає сенсу сушити його в машині, яка навіть на щадних режимах пошкоджує структуру тканин.
4. Після прання ми радимо додатково ополоскати виріб у рідкому крохмалі або вже після сушіння використати сухий крохмаль. Він зробить виріб більш хрустким і структурованим.
5. Прасувати сатин дозволено за температури 140–150 °C. Щоб було швидше, використовуйте режим відпарювання.
6. Сушіть вироби вертикально, стежачи, щоб вони не перекосилися на мотузці — тоді особливо прямокутна форма може втратитися.
7. Суха хімчистка можлива, але попросіть майстрів не використовувати трихлоретилен.
Вироби з оксамитовими вставками
1. Прання цих виробів не відрізняється від інших: ми, як завжди, рекомендуємо делікатний режим без віджиму і температуру 30 °C.
2. Використовувати відбілювачі небажано. Забруднений малюнок можна очистити щадним засобом чи віддати виріб у хімчистку.
3. Прасувати частини з оксамитом рекомендуємо зі зворотного боку на середній температурі.
Scroll Up
✕
Маленьке попередження про кукі
Як вишивальна машина нитка до нитки, цей сайт збирає кукі. Сподіваємося, ви не будете проти.